Patron fundacji

patron

Eryk Jan Grzeszczak

(1932 – 2009) – Patron Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania

Współzałożyciel i pierwszy prezes spółki ERBUD. Przez wszystkich, którzy go znali, wspominany jako człowiek wytrwały, witalny, pracowity i konsekwentny.

Poza pracowitością i energią wszyscy podkreślają jego zaangażowanie i dociekliwość oraz, co najważniejsze, otwartość na młodych ludzi i niemalże ojcowskie podejście do tłumaczenia im świata i pracy. „Senior”, jak dotąd jest nazywany w firmie jej założyciel, dostrzegał w ludziach talent i pomagał go rozwijać. Uczył młodych ludzi pracy, odpowiedzialności, zaangażowania, dotrzymywania słowa i terminu. Znał wszystkich pracowników, nigdy nie zapomniał zapytać ich o dzieci czy rodziny.

Do dziś w naszych spółkach pracuje wielu jego wychowanków. Wielu z nich jest obecnie cenionymi menedżerami osiągającymi sukcesy w strukturach naszej firmy. Eryk Jan Grzeszczak był budowlańcem z krwi i kości. Zbudował nie tylko wiele wspaniałych budynków, pomógł zbudować także wiele świetnych karier zawodowych i ułożyć niejedno życie prywatne i rodzinne. Postanowiliśmy kontynuować jego dzieło i założyliśmy Fundację ERBUD Wspólne Wyzwania jego imienia. Fundacja w swoim pierwszym autorskim programie nawiązała do zdolności mentorskich jej patrona. Jesteśmy przekonani, że doceniłby naszą inicjatywę i wsparł w codziennej pracy.